W okolicy

Ziemia kłodzka i czeskie pogranicze

Zieleniec

Zieleniec oferuje Państwu doskonale przygotowane trasy narciarskie, wśród których każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie coś dopasowanego specjalnie do swoich potrzeb i umiejętności.

Twierdza Kłodzka

Wznosząca się w centrum miasta, na Górze Fortecznej twierdza to najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny obiekt Kłodzka i jednocześnie jedna z najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska.

Wambierzyce

“Śląska Jerozolima” to nazwa, którą często określane są Wambierzyce. Ta dolnośląska niewielka wieś stała się znanym na świecie ośrodkiem pielgrzymkowym związanym z kultem Matki Bożej.

Zamek w Nachodzie

Położony tuż za granicą. Wisi nad zabytkowym miasteczkiem Nachod, którego historia sięga pierwej połowy XIII wieku. Zamek można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00 – 17:00

Muzeum Papiernictwa

Muzeum mieści się z pochodzącym z 1605 r. młynie papierniczym – bezcennym zabytku techniki. Budynek jest jednym z najciekawszych pod względem architektonicznym obiektów w Europie.

Błędne skały

to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: “Skalne Siodło”, “Labirynt”, “Tunel”, “Wielka Sala”.

Czarna Góra

Ośrodek narciarski “Czarna Góra” jest nowoczesnym kompleksem wyciągów i tras zjazdowych (łącznie około 10 km). Położony w Masywie śnieżnika wybudowany został według najlepszych alpejskich standardów.

Kaplica Czaszek

Szczególnym miejscem Kudowy Zdroju jest wybudowana w stylu barokowym Kaplica Czaszek z 1776 roku. Jest to jedno z trzech takich obiektów w Europie. Czynne od wtorku do niedzieli.

Góry Stołowe

Park Narodowy Gór Stołowych to obszar niezwykle atrakcyjny i dobrze zagospodarowany turystycznie. Obszar Parku Narodowego Gór Stołowych przecina gęsta sieć pieszych szlaków turystycznych.

Kudowa Zdrój

Piękna uzdrowiskowa miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej. Poza pięknym Parkiem Zdrojowym można tu zobaczyć unikatową w skali Europy Kaplicę Czaszek, a także urocze Muzeum Zabawek, piękny Skansen.

Duszniki Zdrój

Duszniki-Zdrój to miasto z historią i bogatą tradycją. Początek jego istnienia sięga jeszcze czasów średniowiecza. Do dziś pozostał zabytkowy rynek z kamieniczkami noszącymi ślady różnych epok.

Adrspach

Adršpach to piękne miejsce, które najlepiej w ciszy i spokoju można odwiedzić i popodziwiać wspaniałe strzeliste wieże w skalnym miasteczku. Jest tu również przepiękne jezioro.

Spacer w chmurach

Projekt, który jest ewenementem nie tylko w Europie, ale także na świecie. Znajduje się przy górnej stacji kolejki Śnieżnik, skąd rozciąga się przepiękny widok na dolinę Dolnej Morawy z perspektywy ptaka.

Kopalnia Złota

Kopalnia Złota wraz z jedynym podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej. Najlepszy produkt turystyczny 2015 roku w Polsce.

Park Linowy

Utworzony został w Złotym Stoku w roku 2006. Lokalizacja w Kotlinie Kłodzkiej, w obrębie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego obejmuje obszary leśne oraz teren dawnego kamieniołomu.

Podziemne Miasto

Podziemne Miasto Osówka to ostatnia, główna, największa, najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera, budowana na Dolnym Śląsku. Zapraszamy wszystkich bez względu na przekonania.